• Pobyty

  Pobyty w otoczeniu ciszy i zieleni

 • Nałęczów

  Nałęczów - tutaj warto przyjechać

 • Specjalizujemy się w rehabilitacji kardiologicznej

  Specjalizujemy się w rehabilitacji kardiologicznej

 • dieta

  Doskonałe wyżywienie, różnorodna dieta

Masaż jest jedną z najstarszych znanych ludzkości metod profilaktyki i leczenia. Jako sposób na zachowanie zdrowia i energii stosowany był już przez starożytnych Greków i do dziś ceniony jest przez współczesną medycynę.

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny polega na bezpośrednim, mechanicznym wywieraniu i zwalnianiu nacisku na skórę, tkankę podskórną i tkanki położone głębiej – mięśnie, ścięgna, torebki stawowe i więzadła. Masaż przyspiesza przemianę materii, rozszerza naczynia krwionośne i limfatyczne, przyspiesza w ten sposób przemieszczanie się płynów ustrojowych , łagodzi ból, zmniejsza napięcie mięśni i ilość podściółki tłuszczowej. Doskonale wpływa na naszą psychikę, daje ukojenie nerwom i usuwa zmęczenie.
Nasi masażyści wykonują masaże kręgosłupa, masaże częściowe np. kręgosłupa szyjnego, kończyny górnej lub dolnej.

Masaż limfatyczny (drenaż)

Masaż limfatyczny (drenaż) wspomaga przepływ krwi i limfy. Powoduje lepszą przemianę materii oraz wypełnianie sieci włosowatych naczyń krwionośnych, co pozwala lepiej zasilać organy wewnętrzne w tlen i substancje odżywcze. Zabieg ten z powodzeniem stosowany jest w leczeniu stanów pourazowych, w schorzeniach powodujących niewydolność limfatyczną, obrzękach kończyn, zaburzeniach spowodowanych niewydolnością limfatyczną np. po mastektomii, w likwidacji cellulitu.
Wykonujemy masaże limfatyczne (drenaże) jednej kończyny górnej, jednej kończyny dolnej, obu kończyn dolnych równocześnie oraz obręczy biodrowej.

Masaż wibracyjny aquavibron

Masaż wibracyjny aquavibron polega na miejscowym stosowaniu drgającej gumowej membrany, dla której źródłem energii jest przepływająca wewnątrz urządzenia woda. Najlepsze efekty uzyskuje się w rehabilitacji narządu ruchu, mięśnio- i nerwobólach oraz zwyrodnieniach kręgosłupa. Zabieg poprawiający ukrwienie skóry i mięśni, poprawiający elastyczność skóry.

Masaż pasem wibracyjnym

Masaż pasem wibracyjnym stosuje się przede wszystkim w celu ujędrnienia niektórych partii ciała. Masaż ten usuwa napięcie mięśni, uelastycznia tkankę, wspomaga w leczeniu cellulitis.

Suchy hydromasaż Wellsystem Medical Plus

Suchy hydromasaż wodny stosuje się w przypadku bólów kręgosłupa, niedowładów mięśni, przewlekłego zapalenia stawów, obrzęków limfatycznych, otyłości, zaburzeń krążenia obwodowego, stanów po urazach tkanek miękkich, mięsniobóli z przeciążenia oraz spowodowanych złą postawą ciała.