• Pobyty

  Pobyty w otoczeniu ciszy i zieleni

 • Nałęczów

  Nałęczów - tutaj warto przyjechać

 • Specjalizujemy się w rehabilitacji kardiologicznej

  Specjalizujemy się w rehabilitacji kardiologicznej

 • dieta

  Doskonałe wyżywienie, różnorodna dieta

Hydroterapia – inaczej wodolecznictwo jest jedną z metod leczenia bodźcowego polegającą na zewnętrznym stosowaniu wody. Podstawę leczniczego działania wody stanowi określona temperatura lub ciśnienie wody użytej odpowiednio do danej terapii. Woda w czasie zabiegu działa na ciało pacjenta w trojaki sposób: fizykochemiczny, mechaniczny i termiczny. Działanie fizykochemiczne polega na wymianie jonowej pomiędzy skórą a wodą i pozytywnych zmianach, jakie pod ich wpływem zachodzą w skórze, a za jej pośrednictwem w całym naszym organizmie. Woda działa mechanicznie poprzez ciśnienie i wyporność. Termiczne oddziaływanie to temperatura wody w czasie zabiegu.

Zabiegi te powodują rozluźnienie mięśni, przekrwienie tkanek, zwiększenie odpływu chłonki i dopływ krwi żylnej do serca.

Kąpiel 4-komorowa

Kąpiel 4-komorowa – to zabieg elektryczno-wodny, w którym kończyny górne i dolne zanurzone są w wodzie i poddawane oddziaływaniu prądu stałego o niewielkim natężeniu. Efekt działania zabiegu zależy od kierunku przepływu prądu, stosuje się kąpiel wstępującą lub zstępującą. Kąpiel ta wywiera pozytywny wpływ na pobudliwość ośrodkowego układu nerwowego oraz na funkcjonowanie układu sercowo - naczyniowego. Zabieg działa uspakajająco lub pobudzająco, pośrednio wpływa również na wartość ciśnienia tętniczego krwi, zmniejsza też dolegliwości bólowe. Łagodzi dolegliwości związane z okresem po menopauzie.

Masaż wirowy kończyn

Masaż wirowy kończyn – wykonywany w specjalnych wannach, wyposażonych w urządzenie, które wprawia wodę w ruch wirowy. W kończynach poddawanych takiemu masażowi następuje zmniejszenie napięcia mięśniowego, poprawia się ukrwienie tkanek, zmniejsza się obrzęk i ból. Zabieg polecany jest w miażdżycy naczyń obwodowych, kurczach naczyniowo-mięśniowych, stanach po złamaniach, cukrzycy i zespole "zmęczonych nóg".
Wykonujemy masaże wirowe kończyn dolnych górnych, podudzi lub stóp z dodatkiem ozonu, który wykazuje silne działanie antyseptyczne, posiada właściwości bakterio-, grzybo- i wirusobójcze.